Novinky
Žhavé novinky

Vánoce se psem

Advent a Vánoce by měly být svátky klidu. Pojďme se podívat na to, jak si je užít v poklidu i s naším čtyřnohým parťákem.

Během adventu je shon. V práci je toho až nad hlavu, každý se snaží dodělat vše potřebné do konce roku. Po práci navařit, napéct a sehnat dárky. Pro rodinu připravit výzdobu a příjemnou atmosféru. Na chlupáče pak nezbývá tolik času. Co s tím, aby se v rámci nudy nerozhodl okousat gauč nebo nesežral všechno cukroví?

Každý den pár minut věnujte psovi a sobě

Klidně si to napište do kalendáře. Jestli nemáte nápady na aktivity, přihlaste se zdarma do našeho adventního kalendáře a my vám pošleme od 1. prosince každý den ráno e-mail s tipem, návodem nebo radou, co podniknout a jak mít nový společný zážitek.

Někdy se můžete proběhnout, jindy třeba vyrazit na vánoční stromek do města. Když se vám nebude chtít jít ven, zkuste doma protahování. Možností je spousta, stačí si jen udělat pár minut času.

Štědrý den

Každý má na Štědrý den svůj rituál. Kdy se zdobí stromeček, jak probíhá večeře atd. Aby to proběhlo i s chlupáčem v pohodě, zajděte si ráno na procházku nebo proběhnout. Tím ho unavíte a během dne bude odpočívat. Na horách můžete vyrazit na trénink na běžkách. 

“Půl hodina v zápřahu unaví psa víc než hodinová procházka na volno,” říká Šimon Cipro, autor knížky Běhej se psem. Když do aktivity zařadíte i nějaké cviky, unavíte ho ještě více. Tipy na aktivity na procházku pro vás máme v samostatném článku.

Na dobu večeře připravte psovi naplněnou hračku, třeba Toppl nebo Qwizl naši psi naprosto milují. Kapr s bramborovým salátem chlupáče možná potěší, ale vás pak může čekat cesta na veterinu nebo řešení zažívacích potíží. Proto není dobré experimentovat. Do plnicí hračky můžete dát granule, paštiku Duck energy a nějaké pamlsky. Jestli máte velkého žrouta, hračku můžete zamrazit. Vydrží mu déle.

Dárky pod stromečkem milují nejen děti, ale i čtyřnožci. Největší radost udělají hračky. Třeba chlupatý Wilson nebo nějaká přetahovací. Samozřejmě by neměla chybět nějaká dobrota na kousání. Zkoušeli jste už mléčnou himálajskou tyčku Chewiewoof? Dlouho vydrží a ještě je plná bílkovin. Jo a doma nedělá nepořádek.

Aby pes svoje dárky našel, přidejte k nim pamlsek. Pod stromkem si je zvládne sám vyčuchat. A když je zabalíte jen do papíru, zvládne si je i rozbalit. A uvidíte, jakou bude mít radost.

Jestli se chystáte po Štědrém dni na hory, tak koukněte, co se hodí zabalit.


 

Máme pro vás akce, které motivují, příběhy, které inspirují a produkty, se kterými to běhá lépe