Novinky
Žhavé novinky

Společné tréninky rozhýbají vás i vašeho čtyřnožce. Jsou pro všechny bez ohledu na zkušenosti nebo sportovní výkonnost. Nezáleží na tom, jestli začínáte nebo jste zkušení harcovníci, společné tréninky jsou motivací pro všechny.

..

Skvělá socializace

Trénink ve skupině pomůže vašemu čtyřnožci vycházet s ostatními psy

..

Rozběháme vás

Trénink ve skupině je nejlepší způsob, jak naučit psa tahat

..

Zkušenosti

Společné tréninky pro vás připravujeme už 10 let a snažíme se neusnout na vavřínech.

..

Motivace

Společné tréninky jsou nenahraditelnou motivací pro vás i vašeho čtyřnožce

..

Vybavení

Na trénincích si můžete vyzkoušet, jaké vybavení bude pro váš tým nejlepší

..

Dobří lidé

Potkáte se s lidmi, kteří vám rozumí
 

Tréninky pro vás připravují

Tréninky vedou zkušení instruktoři, kteří se vám budou věnovat do roztrhání těla. Poznají, jaké jsou možnosti dvounohé i čtyřnohé části vašeho týmu a tomu přizpůsobí obtížnost tréninku. Dostanou z vás maximum a zároveň poradí, jak neublížit sobě ani psovi.

.. ..

Eliška Olmrová

Cheetah
Stará Boleslav Zobrazit tréninky
.. ..

Camille Paris

.. ..

Tomáš Řezáč

Praha -západ Zobrazit tréninky
.. ..

Tereza Langerová

Karlovy Vary Zobrazit tréninky
.. ..

Katka

Eagle & Engie
Berounsko, Praha-západ Zobrazit tréninky
.. ..

Václava Machovcová Přibková

.. ..

Eliška Kemrová

Slaný / Kladno Zobrazit tréninky
.. ..

Zuzka Palasová

Dino & Coudy & Ygritte
.. ..

Lucie Bouchalová

Kosta
Praha - Stromovka
.. ..

Dominik Pán

Kim
Kersko, Milovice Zobrazit tréninky
.. ..

Natálie Hypešová

.. ..

Radek Bekr

.. ..

Pavel Václavík

.. ..

Kristýna Mílová

.. ..

Matěj Velek

Harry
Praha, Tábor Zobrazit tréninky
.. ..

Gabriela Kovaříková

Rozárka & Bruss & Neytiri
.. ..

Adéla Spudilová

Šiška
.. ..

Anna Cylková

Ruby
Praha, Řevnice Zobrazit tréninky
.. ..

Dominika Slavotínková

Letty
.. ..

Monika Řeháčková

Donnie
.. ..

Aneta Penčáková

Enola
Brno, Zlínský kraj Zobrazit tréninky

Máte dotazy k tréninkům?

+420 702 077 833

Nejčastější dotazy ke společným tréninkům

Kdy se mohu přihlásit na společný trénink?

Na společný trénink se můžete přihlásit hned, jak absolvujete online kurz Seznámení s canirossem. Tato podmínka pro vás neplatí, pokud jste byli registrováni v Termínovce a absolvovali alespoň jeden trénink před 28. 4. 2023.

V případě dotazů na toto téma se na nás neváhejte obrátit.

Proč musím absolvovat online kurz Seznámení s canicrossem před tím než se můžu přihlásit na trénink "na živo"?

Na online Seznámení s canicrossem se dozvíte všechny potřebné informace, abyste mohli běhat bezpečně a neohrozili sebe, svého čtyřnožce a další týmy na tréninku.

Mnohaleté zkušenosti s tréninky nám odhalily místa, ve kterých se často a opakovaně chybuje. Online Seznámení se snaží na všechny tyto otázky odpovědět a vybavit vás zákldními informacemi, abyste se na tréninku cítili komfortně.

Dalším důvodem, proč jsme se rozhodli pro vytvoření online Seznámení byla nedostatečná kapacita začátečnických tréninků na živo. Nyní je kapacita prakticky neomezená a nikdo už tak nebude muset čekat na volné místo nebo dojíždět daleko, jen aby se mohl aktivně účastnit dalších tréninků na živo. Prostě v tom běžíme společně.

Můžu se na online Seznámení s canicrossem přihlásit, i když neplánuji další společné tréninky?

Samozřejmě a budeme moc rádi.

Kurz je koncipovaný tak, aby pomohl každému pejskaři, který chce začít s tažnými disciplínami. Vřele ho doporučujeme všem, kdo s canicrossem začínají nebo ještě nemají mnoho zkušeností.

Co když už jsem na tréninky chodil? Musím stejně na online Seznámení s canicrossem?

Nemusíte. Každý, kdo měl platnou registraci v Termínovce a zúčastnil se aspoň jednoho tréninku do 27. 4. 2023, nemusí online seznámení absolvovat. Vřele to však doporučujeme.

Jaké jsou typy tréninků?

Ať už se zúčastníte jakéhokoliv tréninku, vždy můžete čekat vstřícný a trpělivý přístup instruktora, který vám se vším rád poradí. Kdyby se vám něco nelíbilo, dejte nám vědět na info@behejsepsem.cz

Seznámení s canicrossem

Dozvíte se zde vše o základních pravidlech canicrossu. Ukážeme vám, jak trénovat, aby to bavilo vás i vašeho čtyřnožce. Upozorníme vás na chyby, kterými byste mohli pejskovi ublížit. Účast doporučujeme všem, kteří s tímto sportem mají jen minimální nebo žádné zkušenosti a také všem, kteří mají psa, se kterým se teprve chystají začít běhat. Pomůžeme vám s výběrem a nastavením vybavení. Budeme si hodně povídat a o něco méně běhat. Díky tomu ale budete výborně připraveni na naše další lekce, ať už to jsou tréninky pro začátečníky nebo pokročilé.

Trénink pro začátečníky

Tréninky pro začátečníky jsou určeny pro všechny, kteří již absolvovali hodinu “Seznámení s canicrossem”. Na tréninku pro začátečníky se zaměřujeme na nácvik dobrozvyků (to jsou opaky zlozvyků), správný nácvik tahu psa a bezpečného předbíhání jiných psů. S každým psem pracujeme individuálně a je zde větší prostor na otázky. Čeká vás rozvička a rozehřátí, běh (2-3km) rozdělený do několika krátkých úseků s různými cvičeními a strečink po doběhu. Tréninky jsou vhodné pro všechny psy, kteří s canicrossem začínají nebo mají vytvořené zlozvyky, které je třeba odstranit. Trénink pro začátečníky je vhodný i pro zkušené canicrossaře, kteří však mají mladého psa, který své zkušenosti teprve začíná sbírat. Na tomto tréninku je možnost zapůjčit si veškeré vybavení pro vás i vašeho psa.

Trénink pro pokročilé

Trénink pro pokročilé je běžeckým tréninkem se psem, kdy naběháme cca 5 km. Je určen pro psy, kteří už umějí tahat, jsou ovladatelní a zvládají základní dovednosti. Náš instruktor vám dá na tréninku pro začátečníky vždy vědět, kdy už zvládnete pokročilejší trénink. Na tréninku vás kromě běhu zaměřeném na rozvoj kondičky čeká i několik zábavných cvičení, kde trénujeme starty, předbíhání a další canicrossové dovednosti. Na tento trénink půjčujeme vybavení jen po předchozí domluvě.

Trénink dog biatlonu

Tréninky dog biatlonu jsou pestré asi 70 minutové tréninky, které kombinují canicross, střelecká cvičení a střelbu z laserové malorážky. O zábavu nebývá nouze 🙂 Jejich cílem je unavit psa, psovoda a zlepšit se ve střelbě v klidu i po fyzickém výkonu. Skvělá příprava na závody v dog biatlonu... Doporučujeme nejdříve absolvovat trénink pro začátečníky - podmínka to ale není.

Občas mohou být vypsané také tréninky s koloběžkami pro začátečníky i pokročilé, plavání se psem nebo společný výběh.

Je možné absolvovat tréninkt se dvěma psy?

Pokud máte dva psy, se kterými chcete začít běhat, vezměte na trénink vždy jen jednoho. Na tréninku není dovoleno běhat se 2 psy najednou! Budete mít čas se v klidu věnovat svému psovi, aniž by se vedle zmítal jeho tréninkový parťák.

Je platnost kreditů omezena?

Ano, platnost kreditů je 1 rok od jejich nákupu. Kredity již není možné od roku 2023 zakoupit. Tréninky je možné platit pouze bankovním převodem nebo kartou.

Kredity není možné zpětně směnit za finanční obnos. Za kredity nelze nakupovat zboží!

Kolik stojí tréninky Běhejsepsem.cz

Cena tréninku je uvedena u každého tréninku zvlášť. Trénink pro začátečníky stojí 200 Kč, pro pokročilé 100 Kč, dog biatlon a koloběžky 250 Kč.

Musím mít na trénink vlastní vybavení?

Na trénink můžete přijít bez vybavení, vše pro vás i vašeho psa vám na místě zapůjčíme. Pokud máte svůj postroj na psa, opasek pro sebe a vodítko s amortizérem, vezměte si vše s sebou. Podíváme se, jak vám vybavení sedí a zda je pro váš tým vhodné. Pokud chcete vybavení zapůjčit, zaškrtněte prosím volbu "Chci půjčit vybavení" v přihlášce na trénink.

Probíhají tréninky za každého počasí?

Ano, tréninky probíhají za každého počasí. Běháme v teple, dešti, sněhu i mrazu. Trénink přizpůsobíme daným podmínkám, tak aby to bylo bezpečné pro vás i vašeho psa. Pouze v případě nebezpečné ledovky se tréninky nekonají, pokud by tato situace nastala, naši instruktoři vás budou včas kontaktovat. Pokud trénink ruší instruktor, zaplacené kredity nebo peníze se vám v plné výši vrací zpět.

Co si mám vzít na trénink s sebou?

Na trénink doporučujeme sportovní oblečení a kvalitní sportovní, ideálně běžeckou obuv. Dále vodu a misku pro psa. Na seznámení s canicrossem a tréninku pro začátečníky se bude i trochu postávat, takže doporučujeme i mikinu nebo bundu, kterou na sebe můžete obléct, abyste neprochladli.

Můžu se tréninku zúčastnit, i když (zatím) nepovažuju za sportovce?

Jasně, tréninku pro začátečníky se může zúčastnit každý, kdo si chce vyzkoušet běh se psem. Trénink je zaměřen hlavně na správný nácvik tahu psů, během kterého se běhají krátké 100–200 metrové úseky. V druhé části poběžíte přibližně 2 km rozdělené na krátké (asi 500 metrové) úseky. Nikomu neutečeme a nikoho na trati nenecháme. Trénink pro začátečníky je vhodný i pro nesportovce.

Je trénink bezpečný pro psa i člověka?

Ano, bezpečnost je naší prioritou. Organizace tréninků pro začátečníky je uzpůsobena tak, aby trénink zvládnul každý. Během tréninku jsou všichni psi na vodítku a nepouští se na volno, aby nedocházelo ke zbytečným konfliktům.

Dovolujeme si však upozornit, že tréninku se účastníte na vlastní nebezpečí a odpovídáte za všechny škody způsobené vámi nebo vaším psem.

Co mě trénink s Běhejsepsem.cz přinese?

Naši zkušení trenéři vám poradí, jak se psem začít běhat, jak správně trénovat, jak vybrat vybavení, kde si zazávodit a spoustu dalších informací. Trénink Běhejsepsem bude bavit vás i vašeho čtyřnožce, společně si zasportujete a společně se i unavíte.

Trénink ve skupině psů nejde ničím jiným nahradit.

Co když na trénink nemůžu dorazit?

Když vám do toho něco vleze a nemůžete dorazit, odhlašte se z tréninku buď z přehledu akcí ve vašem účtu nebo přímo z detailu tréninku v termínovce. Podmínkou je mít vytvořený účet na termínovka.behejsepsem.cz**. Pokud se odhlásíte nejpozději 24 hodin před začátkem tréninku, vrátíme vám všechny vaše kredity/peníze* zpět. Pokud trénink ruší instruktor, zaplacené kredity se vám v plné výši vrací zpět.

* Pokud jste platili online platbou, platba bude vrácena do tří pracovních dnů od odhlášení.

Je nutné se na trénink hlásit předem?

Ano, přihlášení je nutné z kapacitních důvodů. Pokud by se trénink rušil nebo přesouval, instruktor má váš kontakt a může vám dát vědět důležité informace.

Jsou tréninky kapacitně omezeny?

Ano, kapacita tréninků je omezena. Pokud se na trénink již nelze přihlásit, znamená to, že kapacita je naplněna. Díky omezení kapacity se vám může instruktor celou dobu plně věnovat. Maximální množství účastníků na jednotlivých trénincích je uvedeno u každého tréninku.

Můžu začít i se starším psem?

U starších psů neexistuje žádná pevná věková hranice, kdy už by pro ně canicross nebyl vhodný. Vždy zvažte v jaké je váš pes kondici, jestli má nějaké zdravotní problémy a v případě pochybností se poraďte se svým veterinářem. Běžně se závodů v canicrossu účastní 8 i 9 letí psi a poráží své o desítky psích let mladší konkurenty. Pokud cítíte, že běh je pro vašeho psa už příliš náročný, můžete s ním zkusit chůzi v zápřahu. Ta mu určitě neuškodí a aktivní stáří mu příjemně prodlouží.

Můžu běhat už se štěnětem?

Se štěňetěm se zapřahat nevyplatí. Mladým psům se snadno ublíží po psychické i fyzické stránce. Buďte trpělivý a s tréninkem počkejte alespoň do 12 měsíců věku kdy je pes fyzicky, ale hlavně psychicky vyspělý. Rozhodně to ale neznamená, že by štěně mělo ležet na gauči nebo být zavřené na zahradě. Naopak. Berte ho s sebou běhat na volno, potkávejte se s jinými psy, choďte na výcvik pro štěňátka. Připravte ho na život a vybudujte si s ním vztah. Pokud se už nemůžete dočkat, doražte na trénink jen "na kukačku". Těšíme se na vás.

Dobrý nápad je absolvovat online Seznámení s canicrossem. Až štěně dospěje, můžete se rovnou přihlásit na trénink.

Máme pro vás akce, které motivují, příběhy, které inspirují a produkty, se kterými to běhá lépe