Novinky
Žhavé novinky

Netvoříme teorie. Běháme.

Netvoříme teorie, ale běháme. Věříme, že jenom tehdy, když sami se psy v běhu strávíme spousty hodin, můžeme rozumět tomu, co potřebují oni a co potřebujeme my.

Teorie jsou krásné, ale jen bolavá záda ze špatného běžeckého opasku, vás naučí, kde vás opasek tahat má a kde naopak ne.

Podobné zkušenosti sbíráme už více než 15 let za vás, abyste sami těch špatných měli co nejméně. Je pro nás důležité zkoušet různé formy canicrossu a dalších tažných disciplín, abychom vám dokázali poradit podle vašeho způsobu sportování se psem.

Všichni členové týmu Běhejsepsem.cz se psy běhají (jinak by to ani nešlo) a věnují se i dalším psím sportům. Někdo na rekreační, někdo na závodní úrovni. Někdo si zamiloval dlouhé běhy v horách, jiný zase krátké canicrossové závody, někdo kondiční běhání na pohodu, jiný OCR závody.

Díky tomu se dokážeme vcítit do vaší kůže a předat vám relevantní a užitečné zkušeností, které vám pomůžou neopakovat naše chyby.

Bezbřehým zdrojem inspirace jsou pro nás i tréninky a semináře o canicrossu, které vedeme od roku 2014 po celé republice. Díky nim jsme se už potkali a dále potkáváme se stovkami psů a jejich majitelů. Známe jejich potřeby a máme nakoukané různé velikosti, šířky, délky a zvláštnosti různých psů.

Vývoj vybavení

Důležitou součástí naší práce je i vývoj špičkového vybavení pro canicross a mushing. Věnujeme se mu už více než 10 let (a pořád nás to baví jako na začátku). Za tu dobu jsme si utvořili tři jednoduchá pravidla.

  1. Mít mysl dokořán - nepodlehnout sebeklamu, že všechno víme nejlépe - učit se od ostatních a jít s dobou, která se mění.
  2. Neusnout na vavřínech - dokonalost neexistuje, proto se snažíme věci neustále zlepšovat.
  3. Vše konzultovat se špičkovými atlety, protože jejich touha po vítězství s sebou nese perfekcionismus a z perfektního vybavení těžíme všichni, nejen profíci - je pohodlnější, lehčí a bezpečnější.

Základní vybavení si většinou kupujete jen jednou za život psa, vyplatí se proto vybrat už na první pokus takové,

  • ve kterém není pes nikdy a nikde odřený
  • které respektuje přirozenost psího pohybu
  • ve kterém se cítíte jako v bavlnce
  • které vás neomezuje v pohybu
  • které nenarušuje způsob, jakým se pohybujete - v běhu, na kole, běžkách nebo při chůzi

Pojďme na to

Tipy, naše zkušenosti a návody, jak vybrat vybavení pro jednotlivé aktivity naleznete zde. 

 

Máme pro vás akce, které motivují, příběhy, které inspirují a produkty, se kterými to běhá lépe