Novinky
Žhavé novinky

Užitečné vychytávky pro canicross

Canicross je nenáročný na vybavení. Do začátku vám bude stačit “svatá trojice” - běžecký opasek, postroj pro psa a odpružené vodítko.

Brzy však zjistíte, že pro pohodlnější, zdravější a jednodušší běhání budete chtít svou sbírku canicrossového vybavení rozšířit. V tomto článku jsme vybrali vybavení, které sami pravidelně používáme při našich trénincích, závodech a psotoulkách v postroji. Myslíme si, že by dříve či později nemělo chybět ve výbavě každého aktivního pejskaře.

 

Pro zdraví psa a pro lepší výkon

Napájení psa před jakoukoliv sportovní aktivitou by měla být rutina. Nejenže to zlepšuje výkony, ale především to má vliv na bezpečí a komfort psů. Dobře zavodněný pes lépe snáší teplo, lépe regeneruje a výrazně se snižuje riziko dehydratace, která s sebou nese řadu vážných komplikací. Pokud se chceš dozvědět o napájení více, mrkni na toto video.

Samotnou vodu skoro žádný pes nepije. Je potřeba ji ochutit a navíc je výhodné do ní “přidat energii”, případně další látky (například aminokyseliny), které efekt napájení dále zlepší.

Následující výběr produktů vám zavodňování ulehčí. Všechny pravidelně používáme na trénink, závody i na méně intenzivní aktivity jako jsou výlety.

Mamut Pre-run

Energetický prášek s aminokyselinami a ionty. Je ochucený a většina psů ho pije bez dalšího dochucování. Pokud je váš hafan vybíravější, doporučujeme dochutit menším množstvím paté pro psy. Vyzkoušené máme kachní Loype Duck Energy.

Mamut Recovery 

Recovery Drink je speciálně navržený pro snažší a rychlejší regeneraci po výkonu. Je ochucený sušeným lososovým olejem a většině psů chutná ještě více než Mamut Pre-Run. Můžete ho klidně dávat i před výkonem jako zdroj energie. V našem týmu běžně mícháme Pre-Run a Recovery dohromady jako “univerzální” napájecí drink před i po aktivitě. 

Plovací vesta

Plovací vestu je dobré si pořídit. Je k tomu několik důvodů. 

 1. Je to bezpečnostní pomůcka pro všechny vodní hrátky
 2. Pomůže i špatným psím plavcům zlepšit styl a plavat přirozeněji
 3. Dodá psům - zejména těm, co se vody bojí - potřebné sebevědomí
 4. Zvyšuje odpor, díky tomu pes více nasvalí a plavání jako trénink je efektivnější

Více jsme se o plavání a plovacích vestách dozvíte v tomto článku a v tomto videu.

Pro vaše pohodlí a bezpečí

Vypouštěcí karabina

Odpružené vodítko můžete k běžeckému opasku připevnit několika způsoby, o kterých si můžete přečíst v článku o bezpečném připojení vodítka k opasku. 

Z vlastní zkušenosti je příjemné mít možnost vodítko od opasku snadno odpojit. K tomu slouží vypouštěcí karabina. Vřele ji doporučujeme ke každému běžeckému opasku.

Obleček

Oblékat psa už dávno není ostuda. “Klasické” názory, které pravily, že pes to přeci vydrží snad již vymazal zub času. Pes, zejména pokud s námi žije v domácnosti, potřebuje v zimě oblékat. Oblečků existuje nepřeberné množství, tak si připomeňme jen ta nejdůležitější pravidla:

 • Obleček musí zakrývat všechny svalové partie
 • Nesmí omezovat pohyb předních ani zadních končetin
 • Musí dobře sedět i ve větru

V nabídce máme několik oblečků. Všechny jsou vhodné pro aktivní psy. Liší se odolností  vodě, zateplením a dalšími parametry. V tomto videu vám pomůžeme vybrat, který se hodí pro vašeho čtyřnožce.

Botičky

Dříve nebo později budete u vašeho psího atleta řešit zranění tlapek nebo budete muset běžet po povrchu, který není pro psí tlapky úplně vhodný.

V obou případech budete potřebovat psí botičky. Taková psí botička musí být dostatečně volná (cca 1-2 cm širší než nejširší místo tlapky), aby neomezovala rozevírání psích prstů při každém došlapu a co nejjemnější, aby pes neztratil přímý kontakt z povrchem, na který je od narození zvyklý (chodí bos).

Již několika sezónami máme prověřené dva typy botiček:

 1. Protector bootie - odolná botička vhodná pro všechny disciplíny “na suchu” - od canicrossu po bikejoring. Perfektní je i na výlety, kde vás mohou překvapit ostré kameny nebo delší pasáže po rozpáleném asfaltu.
 2. Zimní botička - velmi jemná botička je perfektní na sníh nebo na kratší použití na suchu. Pokud vyrážíte se psem ven na sníh, aspoň dvě Zimní botičky si přibalte s sebou.

Mast na psí tlapky

Nejvíce ji využijete, když je tlapka už odřená, ošoupaná z dlouhé aktivity nebo z příliš tvrdého nebo horkého povrchu. Použít ji doporučujeme i preventivně v mrazech nebo na posolených chodnících pro prevenci praskání polštářků.

V obou případech naneste mast na psí tlapku (nešetřete s ní) a následně nazujte psovi botičku.

Důležité je, aby mast neobsahovala vodu (ta v zimě zmrzne) a je výhodné, když obsahuje látky napomáhající hojení nebo snižující zánět. Takové vlastnosti má i mast od Non-stop dogwear.

Čelovka

Podzim a zimu mají psi rádi. Příjemné teploty jim vyhovují a tma jim nevadí. My lidé se s ní musíme vyrovnat po svém. Zvláště pokud nás přes den “zdržuje” práce nebo studium…

Současné kvalitní čelovky umí spolehlivě tmu rozpustit a dá se s nimi bezpečně běhat i jezdit na kole či koloběžce ve vyšších rychlostech. 

Všechny čelovky, které nabízíme na eshopu, máme vyzkoušené v terénu. Při výběru konkrétního modelu záleží na tom, jak dlouhé trasy, jak často a jak rychle běháte.

Řetězy

Řetězy jsou vynikající tréninková pomůcka. Mají dvě hlavní využití a neměly by chybět ve výbavě žádného canicrossaře.

 1. Naučit v tahu pracovat psa, který zatím moc netahá.
 2. Silový trénink psa bez ohledu na jeho zkušenosti.

Více o řetězech se dozvíte ve videu. 

Máme pro vás akce, které motivují, příběhy, které inspirují a produkty, se kterými to běhá lépe