Novinky

Žhavé novinky

Zábava v podobě plnících hraček

Qwizl, Toppl, Tux a Rumbl, to jsou naše 4 nejoblíbenější plnící hračky. Skvěle a zdravě zabaví psa doma, na návštěvě nebo ho odmění po tréninku. Tady pro vás máme navíc recepty, jak je nejlépe naplnit. 

Proč vybrat právě plnící hračku?

Plnící hračky hafana zabaví, když zrovna nejste doma, ale dají se samozřejmě využít i třeba k aportování. Ty od West Paw dokonce i plavou. Když jsou nechutné – třeba od zbytků pamlsků nebo slin, můžete je dát do myčky. To jen pár bodů proč my i naši čtyřnožci nedáme dopustit právě na hračky od West Paw. Minimální dopad hraček West Paw na přírodu považujeme za třešničku na dortu. Zogoflex materiál je totiž kompletně recyklovatelný s nulovým odpadem.

Že by mohla nějaká hračka psa vystresovat? Fakt! Když je hračka moc hluboká, může být pamlsek pro psa nedosažitelný a tak může být pes spíše frustrovaný. Jen si zkuste dát ruku do pixly se sušenkami, ale nedosáhnout na ně. West Paw jsou hluboké tak akorát pro malé i velké hafany. Dokonce i pro ty, kteří mají krátký čumák. Stačí jen vybrat tu správnou velikost.

Hafani se dělí na dvě skupiny: ti, co rádi vylizují a ti, kteří spíše vykusují. Schválně, dejte svému pejskovi plnicí hračku a sledujte, jak si s ní hraje a do jaké skupiny patří. Jde to zjistit i bez hračky. Miluje váš čtyřnožec kousání klacků nebo jednoduše do všeho kouše? Pak je kousací typ. Nebo raději vše olizuje?

Se psem doma? Hračka i odpočinek 

Ať už z různých důvodů trávíte více času doma nebo naopak máte se svým hafanem hodně aktivit, měli bychom myslet i na jeho odpočinek a poskytnout mu k tomu čas i prostor. Proto by měl mít hafan kromě hraček i své místečko k odpočinku. Ideálně pelíšek nebo boudu, kam si zaleze a kde nebude rušen. O významu odpočinku jsme pro vás sepsali článek: Důležitá část tréninku: Odpočinek.

Plnící hračky rádi využíváme jako potréninkový rituál. Když s hafanem dorazíme po tréninku domů, dáme mu na jeho oblíbené místo naplněnou hračku. Vylizování nebo vykusování hračky psa krásně uklidní. Postupné zklidnění po fyzicky náročné aktivitě hafan ocení. Hračku si chystáme už před tréninkem, aby byla doma hned připravená a pes měl odměnu opravdu hnedka.

Naše nejoblíbenější hračky jsou:

1) Qwizl

Vzhledem připomíná klacek, který se dá naplnit. K naplnění se nám osvědčili dlouhé pamlsky, granule nebo třeba sušené maso. Krásně se hází, srandovně odráží a skvěle funguje i ve vodě. Známe dokonce hafany, kteří nejvíce ocení qwizl naplněný mrkví nebo jinou zeleninou. Je to vykusovací hračka. Pes u kousání procvičuje žvýkací svaly. Tuto hračku dáváme rádi štěňatům, pro které je kousání důležité a pak psům, kteří z nudy okusují různé kusy nábytku. 

2) Rumbl

Připomíná Velikonoční vajíčko a hafany moc baví. Dá se naplnit granulemi, masem nebo tvarohem. Hračku s náplní můžeme dát do mrazáku a v létě podávat jako osvěžující zábavu. Rumbl lze vylepšit hračkou Hurley nebo Rumpus, který dokáže zábavu ještě vylepšit. Tyto dvě hračky se vejdou přesně do velkého otvoru a pamlsky tak vypadávají jen tou malou dírkou. Většinu psů ale nejvíc baví, když jim do Rumblu nasypete jejich dávku granulí. Oni si pak hračku kutálí a granule vypadávají. U toho si procvičí i čumák. Zapomenuté granule musí vyčmuchat.

3) Toppl

Toppl v podstatě nahrazuje mističku a to jak pro malé, tak velké hafany. Vyrábí se ve třech velikostech S, L a XL. Ideální hračka pro psy, kteří hltají a milují vylizování. Pro větší obtížnost se dají spojit dvě velikosti Topplů a zábavu tak trochu ztížit. My jsme si oblíbili plnění topplu kapsičkou Duck Energy. Pro větší zábavu do kapsičku doplníme nastrouhanou mrkví, okurkou nebo jen granulemi. Tvaroh s ovocem pak rádi v létě zamrazíme a pro hafana tak máme krásnou zmrzlinu.

Hafan pak bude spokojeně odpočívat na pelíšku...

4) Tux

Tříbodová hračka, ve které můžete nechat zmrznout třeba jogurt, kapsičku nebo granule s vodou a vyrobit ultimátní psí nanuk (a pak hurá do myčky). Funguje i nezamrzlé. Tux je extra odolný a řadu psů baví i nenaplněný. Nejvíce v sobě kombinuje vylizování a kousání. 

Už víte, kterou vyberete? 🙂

Recepty k inspiraci:

Všechny suroviny lze zamrazit nebo podávat čerstvé.

  1. Tvaroh s kapsičkou Duck Enegy a s kousky mrkve
  2. Jahody, okurka a bílý jogurt
  3. Banán, ovesné vločky a tvaroh nebo bílý jogurt
  4. Syrové maso, strouhané jablko a mrkev

Všem čtyřnožcům přejeme dobrou chuť.


 

Máme pro vás akce, které motivují, příběhy, které inspirují a produkty, se kterými to běhá lépe