Novinky
Žhavé novinky

Krkonoše z pohledu pejskaře

Výlety s našimi parťáky jsou vždy odměnou. Hory, krásné výhledy a příroda kolem nás. To je přeci ráj pro každého pejskaře nebo ne?

Odkud jsme se vydali na výlet?

Trek jsme zahájili v Peci pod Sněžkou, kde jsme nechali zaparkované auto na parkovišti Kaplička. Vytáhli jsme psy, nasadili krátké postroje, oblékli sedák a připnuli odpružená vodítka, vzali batůžek se svačinou a vyrazili jsme. Trasa vede přes Sněžku, protože bez ní by to nebylo ono. Okruh má příjemných 20 km a zvládnete ho obejít za jeden den i s přestávkami na občerstvení v horských chatách.

Nejprve šli po zelené značce směrem na turistické rozcestníky Pod Větrníkem, poté jsme pokračovali směr Růžohorky, kde jsme si po náročném stoupání odpočinuli. Od chaty jsme pokračovali po žluté značce, která nás dovedla až na Sněžku. Cestou jsme minuli rozcestníky Růžová hora lanovka nad Růžovohorským sedlem.

 

Výhledy a krásná příroda všude kolem nás...

Ze Sněžky jsou opravdu krásné výhledy, které se člověku jen tak neokoukají. S našimi čtyřnožci jsme si dali krátkou pauzu, doplnili tekutiny nám i hafanům. Doporučujeme s sebou brát mamut recovery drink, který pomáhá doplňovat všechny potřebné látky během náročnějších aktivit. Můžete jim přilepšit energetickou kapsičkou Duck energy.

Po krátké pauze jdeme směrem na Luční boudu. Cesta vedla po červené směrem k rozcestníku Obří sedlo u Polské turistické strany. Odtud jsme se vydali po NS Krkonošská tundra a ta nás dovedla až k Luční boudě. Od Luční boudy jdeme po červené k chatě Výrovka, odkud jsme přešli na zelenou turistickou značku. Výlet jsme absolvovali v zimním období a tak jsme využili bobů a kopeček sjeli. V letních měsících se pěkně projdeme... pořád z kopce až do Pece přes Richtrovy Boudy. Celou trasu jsme zaznamenali, takže pokud máte volný den, neváhejte vyrazit. My určitě nebyli naposledy.

Při výletech do hor vždy doporučujeme důkladně sledovat počasí, abyste se na cestu dostatečně dobře vybavili. Pokud víte, že bude počasí spíše nevyzpytatelné vezměte hafanovi pláštěnku nebo blest jacket.

Krkonoše jsou dost turisticky navštěvované. Ideální je vyrazit ve všední den. Protože hlavně v sobotu se vám může stát, že potkáte více lidí, než v Praze a Václavském náměstí.

 

Co s sebou na jednodenní výlet?

Pro čtyřnožce je základem postroj. Může se totiž stát, že pes nebude moci být na volno a půjde většinu výletu na vodítku. Nebo ještě nemáte natrénované stoprocentní přivolání. To je lepší nic neriskovat a užít si výlet v tahu. Hafan vám alespoň pomůže do kopců. Proto doporučujeme krátký postroj, který končí v půli zad. Pes je v postroji dobře ovladatelný, navíc je pro něj samotný výlet o to víc příjemnější obzvlášť pokud táhne.

Pro dvounožce doporučujeme opasek a odpružené vodítko a to právě pro ty chvíle, kdy musíte mít hafana připnutého. Odpružené vodítko tlumí nárazy jak na zádech psa, tak vašich. Díky opasku pak budete mít volné ruce.

Nejdůležitější je mít s sebou dostatek vody. Nikdy nevíte, jestli bude po cestě dost potůčků, kde by se mohl pes napít. Proto s sebou vždy nosíme alespoň jeden litr vody pro hafana. V zimě i v létě. Třeba v soft flašce, která je lehká a nezabere žádné místo.

 

Nezapomeňte na lékárničku, to je nezbytná součást každého výletu. Takový sedřený polštářek z ostrého kamení nebo zatržený drápek je pro psa nepříjemností. Proto s sebou bereme obvykle celou lékárničku, když se nám vejde do batohu. Jestli se vám ale nevejde, vezměte s sebou alespoň 2 psí botičky, dezinfekci a obinadlo – samodržící fixační obinadlo.

P.S.: Pokud vás lákají dogtreky a delší výlety koukněte na článek, kde se dozvíte, jak se na takové treky připravit a co vše musíte zvládnout vy i váš pes.

Tak výletům zdar!

Máme pro vás akce, které motivují, příběhy, které inspirují a produkty, se kterými to běhá lépe