Novinky
Žhavé novinky

Jaká bude závodní sezóna 2024?

Víte, z čeho máme radost? Z toho, že si canicross nachází stále víc a víc nadšenců a díky tomu je i letošní závodní sezóna pořádně pestrá a nabitá, protože se pořadatelé předhánějí s vypisováním dalších zajímavých akcí pro rok 2024. Díky tomu se naše termínovka krásně zaplňuje novými daty a my se snažíme, aby byla stále co nejaktuálnější. Už teď v ní najdete všechny dosud vypsané psí akce — canicrossové či překážkové závody, mushingové akce, naše společné tréninky či námi pořádané semináře a besedy.

U nás sportovní nálada zavládla hned s příchodem nového roku a těšíme se na to, až se potkáme s novými tvářemi a prohodíme pár slov s pravidelnými účastníky. Pojďme se tedy podívat na akce, kde my rozhodně nesmíme chybět a ani vy byste si je neměli nechat ujít. Pro rok 2024 jsme si pro vás připravili hned dvě novinky!

Dogaining

První z nich přijde na řadu už v dubnu. Vašeho čtyřnožce určitě nenechávejte doma, protože jsme si pro vás připravili úplně první závod v Dogainingu. A co že to vlastně má být? Dogaining je netradiční závod, který vychází ze sportovní disciplíny jménem Rogaining. V našem podání tedy půjde o takovou kombinaci orientačního běhu, canicrossu a dogtrekkingu. Je jen na vás a na vašem hafanovi, jak závod pojmete — jestli poběžíte jako o závod, nebo se půjdete společně projít na pohodový výlet. Můžete si totiž vybrat z 2hodinového nebo 4hodinového časového limitu. Startujeme dne 13. 4. 2024 ze smržovského Loype Hubu v Jizerských horách. Veškeré informace včetně již spuštěné možnosti přihlašování najdete tady.

Den s Běhejsepsem.cz

Protože psích akcí není nikdy dost a nejlepší počasí pro ně je na jaře, rádi bychom vás pozvali na Den s Běhejsepsem.cz, který proběhne 18. 5. 2024. V tento svátek canicrossu pro vás bude připraveno hned několik stanovišť, kde si hafanem vyzkoušíte silový trénink v podobě tahání řetězů nebo společně vyrazíte na přednášku či na trénink. Pak si třeba pořádně protáhnete svaly, zaběhnete si závod nanečisto a vyzkoušíte si nové vybavení, které si můžete rovnou pořídit, abyste byli připraveni, až poběžíte na ostro. Akce je vhodná hlavně pro canicrossové začátečníky, nudit se ale nebudou ani ostřílení běžci. Více informací a možnost přihlášení najdete tady.

Kde nás ještě potkáte?

Ani na těch opravdových závodištích nezahálíme a i v letošním roce jsme hrdým partnerem a odborným garantem závodů Gladiator race. Čeká na nás celkem 6 závodů v canicrossu a 5 překážkových závodů, kam se chystáme i s naším stánkem. Oceníme, když se za námi zastavíte prohodit pár slov, ale také vám rádi poradíme a pomůžeme vyzkoušet sportovní vybavení, které si můžete rovnou zakoupit. Rádi vám s výběrem poradíme, máme všechny kousky odzkoušené a víme, jak by měly správně sedět, aby nepřinesly víc škody než užitku. Pokud začínáte, může pro vás být náročné myslet na všechny aspekty, které jsou při sportování se psem důležité. Proto na našich stáncích potkáte i naše trenéry, kteří vám předají své dlouholeté zkušenosti. Jestli vás nadchl běh s překážkami, sepsali jsme pro vás článek o tom, jak se na závody připravit. 

Tak už víte na jaké závody pojedete? Věříme, že rozhodně nebudete litovat, výběr je opravdu pestrý. Když si nebudete jistí s tréninkem nebo přípravou, budeme rádi, když se ozvete. Moc rádi vám poradíme.

Máme pro vás akce, které motivují, příběhy, které inspirují a produkty, se kterými to běhá lépe