Novinky
Žhavé novinky

5 důvodů, proč zkusit závody se psem

Nechce se vám jezdit po závodech, nebo vám ten předzávodní stres nedělá dobře? To chápeme! Ale možná by byla škoda o to přijít, a tak pro vás máme 5 důvodů, proč to překonat. A rozhodně to bude stát za to.

Závody jsou přece jen něco jiného. Více lidí, více psů a taky o malinko větší tlak na výkon, než na sebe nakládáme při trénincích. Jestli ale trénujete ať už pravidelně, nebo nepravidelně, moc vám doporučujeme si závody zkusit. Odhodit ten tlak, prostě si to společně se psem užít, vychutnat si tu atmosféru a nechat si fandit. Kdo ví, třeba vás to chytne.

1) Díky závodu si určíte cíl

Trénujete pravidelně? Že ne? Každému se občas nechce. A přesně to je důvod, proč si určit cíl. Vyberte si závod a připravujte se na něj. Bude to canicross na 4 km? Rozepište si tréninkový plán až do vybraného závodu a uvidíte, že vidina toho cíle vás bude motivovat žádný trénink nevynechat. Jestli nevíte, jak na plán, máme pro vás ten náš.

 

2) Porovnáte se s ostaními

Máte pocit, že jste pomalí a vůbec vám to nejde? A nebo naopak cítíte, že se zlepšujete, ale nejste si vlastně tak úplně jistí? I tohle je na závodech super – uvidíte, jak na tom jsou ostatní a máte možnost se porovnat. A věřte, že většinou zjistíte, že jste na tom mnohem lépe, než jste si mysleli.
 

3) Namotivujete psa

Chybí vašemu hafanovi v tréninku šťáva? Uvidíte, co se stane na závodě. Ostatní psi a atmosféra závodu jsou nakažliví a nadchnou i toho posledního psa. Zvláště, když se jedná o větší závod, kde se na trati potkáváte s dalšími závodníky. Pes se do toho pořádně opře, protože bude chtít dohnat všechny ostatní. A věřte, že to unese i vás a tenhle pocit budete chtít zažívat znovu.
 

4) Zjistíte, co je potřeba potrénovat

Na každém závodě objevíte něco, co je potřeba natrénovat. Někdo zjistí, že mu nejdou kopce, jiný zjistí, že má pes problém s předbíháním, jiný, že pes špatně dobíhá do cíle. Cokoliv zjistíte a uvědomíte si má obrovskou hodnotu. Můžete si totiž podle toho upravit trénink a zlepšit se. I když nemáte ambice na vítězství, tak radost z každého zlepšení a posunutí se za to stojí.


5) Poznáte nové nadšence

Běháte sami a neznáte moc dalších canicrossařů? Nebo trénujete ve skupině? Ať tak nebo tak, na závodě zjistíte, kolik dalších canicrossových nadšenců existuje. Fakt! A třeba má někdo psa s podobným charakterem a můžete to probrat. Nebo celou dobu závodu poběžíte s někým, kdo má stejnou výkonnost. I malá výměna zkušeností pomůže.

Nejste si jistí, jestli jste na závody opravdu připraveni? Máme pro vás video, jak si užít závody.

 

Tak co, jdete do toho s námi?

Budeme se těšit! 

Máme pro vás akce, které motivují, příběhy, které inspirují a produkty, se kterými to běhá lépe